Автоматичне зважування свиней за допомогою відеокамер: оптимізація контролю виробництва
У традиційних системах виробництва свинини контролювати приріст поросят протягом фази дорощування і відгодівлі досить складно. Ручне зважування займає багато часу і є трудомістким, а ще викликає стрес у свиней і часто дає не дуже достовірні результати. Однак зараз з’явився інструмент, який дозволяє автоматизувати зважування тварин і контролювати виробничі показники. Детальніше про це – у статті.
Автоматичне зважування свиней: як працює?
Система автоматичного зважування свиней за допомогою відеокамер складається з камери, встановленої над загоном (найчастіше над годівницями), комп’ютера, який перетворює зображення в цифрові дані маси тварин, а також спеціального програмного модуля, передає і накопичує інформацію про щоденні прирости, середню, мінімальну та максимальну масу свиней в загоні.
Система зважує тварин в три етапи:
- Коли свиня підходить до годівниці (активну зону камери), система її фотографує.
2. Зображення тварини (вид зверху) вимірюється і ділиться на 3 частини: передню, центральну і задню (Фото 1).
3. Система аналізує співвідношення між ними.
Оскільки розмір свині на зображенні корелює з її масою, система конвертує дані зображення в кілограмів.
Так, завдяки системі автоматичного зважування можна отримати дані в реальному часі, що дозволить визначити приріст маси свиней і його залежність від споживання корму. Це допомагає оперативно виявити і вживати необхідних заходів у разі відхилення від цільових показників. Крім того, система автоматичного зважування може відстежувати рівень споживання корму і води тваринами, контролювати їх активність і добовий ритм, дозволяє оптимізувати годування і, таким чином, поліпшити ефективність економіки виробництва. Адже, по підрахунками датських експертів, якщо зменшити конверсію корму свиней на дорощуванні-відгодівлі на 0,1 корм. од. на 1 кг приросту, прибуток на голову в середньому зросте на 2 євро.
Зважування свиней за допомогою камери: практичне застосування
У минулому році датські вчені провели три масштабних практичних досліда, щоб визначити ефективність застосування системи дистанційного зважування свиней (за допомогою камер) для оптимізації годівлі. Протягом дослідів спостерігали за за приростами і рівнем споживання корму от’емишей до досягнення ними маси 30 кг. Об’єктом кожного випробування були дві групи поросят по 1400 голів. Споживання корму вимірювали за допомогою контролерів, а масу відлучених визначали методом дістанціонноговзвешіванія – по чотири камери на приміщення з кожною групою тварин.
В ході першого досвіду – традиційне вирощування свиней – за допомогою цієї унікальної системи зважування вдалося виявити періоди, коли поросята перестають набирати масу або навіть втрачають її (малюнок 1). Це дозволило відкоригувати систему виробництва, що перевірили в наступних дослідах.
Так, в досвіді II збільшили кількість даванок корми – з одного (досвід I) до чотирьох разів. Крім того, тривалість світлового дня в приміщенні збільшили на 1,5 години на добу (в порівнянні з досвідом і партії от’емишей) до 16 год. / Добу. Отримані дані моніторингу маси тварин на протязі дослідження (малюнок 2) продемонстрували позитивний ефект від вжитих заходів – стабільні прирости і, як наслідок, однорідніше партії.
Незважаючи на позитивну динаміку виробничих показників, отриману в ході попереднього експерименту, для досвіду III організували таку ж систему годування (4-кратна) і освітлення виробничого приміщення (16 год. / Добу). Однак замість того, щоб різко переходити з одного виду корму на інший, новий корм вводили поступово, змішуючи його з попереднім і щодня збільшуючи частку в раціоні. Результати досвіду (рисунок 3) показали, що за рахунок такого підходу зросла середньодобове споживання корму і прирости. Випадків втрати маси свиней майже не спостерігали.
Порівнюючи дані трьох експериментів (малюнок 4), помітно, що крива приростів тварин в досвіді ІІІ значно плавніше в порівнянні з іншими, а от’емишей в цій партії набрали більшу масу за такий же період. Крім того, в результаті досвіду ІІІ зафіксували зростання споживання корму, який на 9 кг перевищував аналогічний показник в дослідженні І.
Таким чином, дистанційне зважування свиней за допомогою відеокамер і можливість контролю середньодобових приростів і рівня споживання корму дає можливість виявити відхилення виробничих показників тварин. І на підставі цього – внести корективи в систему годування і утримання тварин, підвищивши ефективність вирощування:
Системи вентиляції, опалення та охолодження компанії «Skov A / S» (Данія);
Міксери Storth для змішування і викачування гною з лагуни;
Системи кормораздачи фірми «Daltec»;
Безкоштовна консультація фахівця
Завжди раді вам допомогти.Вкажіть свій телефон і зручний час консультації, і наш менеджер вам подзвонить. ЗАЛИШИТИ ДАНІ