(044) 451 46 40 (067) 537 36 67

(067) 829 52 62

Официальный представитель

Вимоги до ведення сільського господарства постійно зростають, у фокусі, зокрема, зниження впливу на навколишнє середовище. Особливо підвищені вимоги до виділення аміаку та запаху, через що свинарі постійно стикаються з обмеженнями при проектуванні та розширенні тваринницьких приміщень.

Деякі країни мають вимоги щодо кількості викидів пилу, що може бути носієм захворювань і причиною хвороб органів дихання. Задовольнити жорсткі законодавчі обмеження та вирішити проблеми з якістю повітря на фермі можуть системи його очищення.

Природне очищення повітря за допомогою мікроорганізмів

Є кілька методів зменшити викиди аміаку, у тому числі хімічний спосіб очищення повітря. Проте тільки біологічне очищення знижує і концентрацію аміаку в повітрі (до 1 ppm), і запах. При цьому вміст пилу в виведеному повітрі менше на 90%.
Метод біологічного очищення повітря — процес, коли повітря із тваринницького приміщення витягується через фільтри, які омиваються водою (рисунок 1). У такий спосіб із нього видаляється аміак, пил і запахи.

На фільтрах утворюється біоплівка за допомогою (ефективних) бактерій і мікроорганізмів, які природньо присутні в повітрі тваринницького приміщення. Деякі з бактерій працюють над перетворенням аміаку, інші — живляться певними речовинами запаху, шламу і пилу.
Вода циркулює по фільтрах доти, доки вони здатні поглинати аміак. Тоді відпрацьована вода стікає до шламонакопичувача (в гноєсховище і потім використовується в рослинництві як добриво), а в систему подається чиста.

Системи очищення повітря поділяються на блочно-модульні (для маленьких приміщень) і системи, розміри яких є гнучкими (для великих приміщень).

Два основні критерії для вибору системи очищення повітря:
- об’єм повітря («кубатура»), яке необхідно очистити;
- розміщення обладнання для очищення повітря, а також розташування трубопроводу від тваринницького приміщення до нього.
Незалежно від типу, сучасні системи очищення повітря оснащені автоматичними промивачами фільтрів.

 Блочно-модульні системи очищення повітря 

Такі системи організовані за блочно-модульним принципом, що дозволяє розрахувати кількість повітроочистних блоків, виходячи зі значення обсягу повітря, яке необхідно очистити. Повітроочистні блоки варіюються за продуктивністю від 10 000 до 40 000 м3 повітря на годину. Очисні модулі можуть бути розміщені на горищі, поруч із тваринницьким приміщенням (фото 1) або в спеціально спроектованій кімнаті у виробничому приміщенні.

Блочно-модульну систему застосовують для задач невеликого масштабу, а також у випадках, коли обладнання для очищення повітря потрібно розмістити на горищі.

«Гнучкі» системи очищення повітря 

Такі системи призначені для очищення великих об’ємів повітря. Монтуються вони всередині виробничого приміщення або в прибудові до нього (фото 2). Це біологічна очисна споруда з двох- або трьохступінчатим біологічним крапельним типом фільтра (рисунок 1). Для всіх типорозмірів продуктивністю від 10 000 до 360 000 м3 повітря на годину використовується одна і та сама система управління. Для ефективнішого видалення запаху можна встановити додатковий (третій) фільтр. Можлива опція — стабілізування рівня pH, якщо цього вимагають законодавчі норми.

Система відрізняється надзвичайною функціональною гнучкістю, завдяки чому фермер може домогтися оптимальної ефективності капіталовкладень і зниження експлуатаційних витрат, дотримуючись діючих нормативних вимог. Водночас потреба в ручному очищенні і догляді мінімальна.

pdf button2