(044) 451 46 40 (067) 537 36 67

(067) 829 52 62

Официальный представитель

Географічна розосередженість фермерських господарств, неможливість для керівника щодня перебувати на місці виробництва, і постійно зростаючі вимоги до виробничого процесу обумовлюють важливість постійного контролю виробництва. Саме для цієї мети тваринницькі господарства у всьому світі використовують сучасні методи моніторингу та аналізу даних, які ведуть облік і синхронізацію даних комп'ютерів-контролерів у тваринницьких приміщеннях і дозволяють завантажувати і представляти вибрані дані в графічному вигляді.

Завдяки системам менеджменту виробництва (включають контролер і спеціальне програмне забезпечення) фермер отримує швидкий доступ до даних. Програмне забезпечення, що керує господарством, поєднано в реальному часі з комп’ютерами на місцях, і тому здатне забезпечувати свіжими і достовірними даними. Контролер у тваринницькому приміщенні передає дані безпосередньо на ПК. Це означає, що достовірність даних вища, а у керівника господарства залишається більше часу на виробничі питання. Конфігурацію/налаштування параметрів контролера можна копіювати. Тобто налаштування контролера в приміщенні з кращими виробничими показниками можна перенести на інші контролери в господарстві. У системі управління фермерським господарством дані про параметри мікроклімату представлені наочно. Керівник бачить загальну картину і має можливість відстежувати динаміку виробництва на різних ділянках/для різних стад.

Система здатна «витягувати» низку даних, у тому числі ключові показники вологості, охолодження, температури і т. д. Повідомлення сигналізації виводяться у спливаючому вікні на дисплеї ПК. Крім того, систему можна налаштувати на відсилання оповіщення через sms чи на e-mail. Нове покоління контролерів має вбудовану підтримку LAN Ethernet, завдяки якій немає необхідності збору даних між окремими контролерами і ПК. Це означає, що виробник може моментально реагувати на сигнали тривоги, наприклад, зміною налаштувань комп’ютера конкретного свинарника. У разі тривоги робітник може швидко втрутитися. Невідкладні заходи забезпечують благополуччя тварин і запобігають збиткам.

Сучасні контролери управління господарством досконалі, вони мають багато налаштувань і опцій. Системи менеджменту виробництва чітко відображають будь-яке відхилення від запланованої стратегії, що полегшує завдання виробника забезпечувати її виконання у всіх тваринницьких приміщеннях. Система може імпортувати фотографії, креслення ферми і ділянок, забезпечуючи високе графічне розпізнавання в програмі. При перегляді можна додатково запитувати необхідні дані, наприклад, ключові значення внутрішніх температур, аварійних ситуацій і т. д. Додавши графічні елементи на всіх рівнях (ферма, тваринницьке приміщення, ділянка), свинар може швидко стежити за умовами і точно визначати місця відхилень від нормальних показників.

Система дозволяє виводити у вигляді таблиці список ключових значень, сигналів тривоги і поточного стану господарства для всієї ферми і для окремих ділянок. Виробник сам вибирає дані, за якими він хоче стежити у вікні загального вигляду.

У системі менеджменту виробництва можна вибирати певні ключові значення температури, вологості, вентиляції, охолодження, обігріву, а також виробничі показники для відображення їх у вигляді простої діаграми, за допомогою якої можна змінювати налаштування.

Функція історії клімату дозволяє зберігати дані за період до п’яти років. Кілька критеріїв пошуку дають змогу «витягувати» необхідні дані і виводити їх у вигляді графіків.

Своєчасно вжиті заходи у разі спалаху захворювання на фермі дозволяють мінімізувати втрати і обмежити поширення інфекції. Дослідження доводять, що проблему в стаді можна виявити ще за 24 години до прояву симптомів — для цього використовують систему моніторингу води, випитої свинями. Вона реєструє погодинне споживання води і оповіщає у разі відхилення від нормативного показника — SMS і сигналізаційне повідомлення на екрані комп’ютера-контролера у тваринницькому приміщенні.

Сучасні системи менеджменту виробництва пропонують встановлювати додаток для смартфонів, де можна переглянути дані контролерів щодо мікроклімату і сигналізації у тваринницьких приміщеннях у будь-якій точці земної кулі. Єдине, що для цього необхідно, — доступ до інтернету. Таким чином мінімізується ризик збитків у разі відмови системи, і в той же час керівник господарства має можливість стежити за виробничим процесом, не будучи присутнім на фермі фізично.

pdf button2