(044) 451 46 40 (067) 537 36 67

(067) 829 52 62

Официальный представитель

Карстен Расмуссен, спеціаліст по вентиляційному обладнанню для свинарства, SKOV A/S

Одна з основних переваг класичної системи від’ємного тиску(розрідження повітря), яку використовують для вентиляції в свинарстві, — низьке споживанням енергії. Система розроблена для регіонів з помірним кліматом і може бути адаптована для більшості тваринницьких приміщень.

Вентиляційна система від’ємного тиску складається з наступних складових:
• система подачі повітря,
• система відведення повітря,
• система управління мікрокліматом,
• система з'єднань і привідних механізмів,
• система аварійного відкриття 

Система подачі повітря

У вентиляційній системі від’ємного тиску свіже повітря всмоктується через стінові або стельові клапани. У холодну пору року повітря спрямовується до стелі і змішується з повітрям в тваринницькому приміщенні, до того як воно потрапляє в зону утримання тварин.
У теплу пору року повітря забирається таким же чином, але всмоктується в тваринницьке приміщення з більш високою швидкістю. Таким чином повітря циркулює навколо тварин і створює додатковий охолоджуючий ефект.

Система відведення повітря

У вентиляційній системі від’ємного тиску повітря витягується за допомогою витяжних шахт та стінових вентиляторів, що забезпечує високу продуктивність при низькому споживанні енергії.
Витяжні шахти оптимізовані з точки зору аеродинаміки і забезпечують високу продуктивність витяжки при незначному споживанні електроенергії. Корпус шахти виконаний з поліпропілену, завдяки чому він має гладку поверхню, яка не затримує бруд, і витримує чистку під високим тиском. Корпус шахти надзвичайно міцний, стійкий до впливу як прямого сонячного світла, так і морозу, а також стійкий до сильного вітру.

Система управління мікрокліматом

Вентиляційна система управляється автоматично. Автоматичне управління здійснюється контролером, на основі даних від датчиків про температуру і відносну вологість. Контролер виконує всі необхідні функції, забезпечує ефективне і точне управління кліматом (вентиляцією, охолодженням та обігрівом) в тваринницькому приміщенні, а також здатний контролювати і регулювати ряд важливих функцій таких, як: сигналізація, споживання тваринами води, замочування приміщення і т.д.

Система аварійного відкриття

Блок аварійного відкриття і контролер мікроклімату в сукупності утворюють незалежну систему аварійного відкриття, яка при зникненні мережевого живлення чи технічному збої відкриває клапани подачі повітря і витяжні шахти, утворюючи таким чином природну систему вентиляції. Це дозволяє запобігти загибелі тварин при форс мажорних обставинах (зникненні електроенергії).

Привідні механізми

Функцією відкриття-закриття заслінок клапанів притоку повітря керує серводвигун. Ефективність і точність роботи всієї системи залежить від міцності і надійності з'єднань і привідних механізмів.

Система охолодження повітря 

Для охолодження повітря в спекотний період року разом із класичною системою вентиляції від’ємного тиску використовується система охолодження шляхом туманоутворення (мілкодисперсне розбризкування води через форсунки під високим тиском).
Свині надто чутливі до високих температур, тому дуже важливо охолоджувати приміщення, де вони перебувають, у жаркий період року. Тому у спекотні періоди, коли в тваринницьке приміщення подається багато гарячого повітря, мілкодисперсне розбризкування води через форсунки під високим тиском особливо актуальне.

Практика показує, що в періоди, коли зовнішні температури перевищують 30° C, істотного знижуються добові прирости і зростає падіж свиней.
Коли температура в тваринницькому приміщенні перевищує 25-27°C, зменшується розмір гнізда свиноматок, погіршується якість сперми у кнурів.
Система охолодження шляхом туманоутворення працює так, що розпилені частинки води під високим тиском змішуються з повітрям, що входить через клапани притоку повітря в приміщення. Ці частинки випаровуються в гарячому повітрі, таким чином охолоджуючи його. Якщо система охолодження налаштована правильно, температуру, в залежності від вологості вхідного повітря, можна знизити в середньому на 6-12 ° C.

Охолодження є частиною загальної системи мікроклімату в приміщенні - разом із з обігрівом і вентиляцією. Щоб отримати максимальну віддачу від охолодження, воно має працювати в якості невід'ємної частини системи вентиляції та контролюватися комп'ютерами мікроклімату, таким чином, щоб об’єми води і повітря були відповідними. Часто трапляється, що ці два показники не налаштовані або налаштовані неправильно, результат - недостатнє охолодження або підвищена вологість у тваринницькому приміщенні.

Мілкодисперсне розбризкування води через форсунки під високим тиском крім охолодження повітря також виконує й інші функції в приміщенні:
- Замочування

У проміжках між партіями тварин систему можна використовувати для змочування забруднень в тваринницькому приміщенні. Коли вентиляція від'єднана, густим розпиленням частинок води швидко розм'якшуються залишки органічних речовин на різних поверхнях. Тим самим прискорюється і полегшується мийка приміщення.
- Зволоження, зв'язування пилу

Система охолодження шляхом туманоутворення може бути також використана для зволоження і зв'язування пилу в приміщенні, таким чином покращуючи умови утримання тварин.

pdf button2