(044) 451 46 40 (067) 537 36 67

(067) 829 52 62

Офіційний представник

Компанія SKOV сприяє сталому та безпечному виробництву харчових продуктів, шляхом забезпечення оптимальних умов для тварин. 

В даний час компанія випускає нову сітку від мух, яка покликана, зокрема, знизити ризик поширення бактерій Campylobacter. Ці бактерії є одними з найбільш поширених причин гастроентериту в світі. Основним шляхом передачі є м'ясні продукти, а також сире або забруднене молоко. Проте споживання недовареного м'яса птиці

вважається основним джерелом інфекції, і з цієї причини зменшення та ліквідація поширення Campylobacter у бройлерів є пріоритетом у виробництві птиці.У боротьбі з Campylobacter, виробники птиці в усьому світі постійно вдосконалюють гігієнічну складову для захисту ферм від бактерій. У більшості випадків ці ініціативи позитивно впливають на спалахи в зимові місяці. Проте, навіть суворе дотримання всіх правил біозахисту не дозволяє знизити рівень інфекції в теплі періоди року до "зимового" рівня, що означає, що шляхи передачі Campylobacter ще не повністю виявлені.

Ця сезонна зміна спалахів Campylobacter індукувала дослідження для вивчення векторного потенціалу мух у передачі бактерій, оскільки було виявлено, що існує пряма залежність між сезонністю інфекцій у людей і бройлерів і великою кількістю мух в той же сезон. Щоб перевірити гіпотезу про те, що наплив мух збільшує передачу Campylobacter до бройлерів, група дослідників з Національного ветеринарного інституту Данії встановила захисні сітки на двадцять приміщень для бройлерів у Данії влітку 2006 року. В результаті, було виявлено значне зниження Campylobacter-позитивних бройлерів з 51,4% до 15,4% *.

Campylobacter diagram

Однак ці результати охоплюють лише одне літо і лише один сезон року. Таким чином, для забезпечення більш довгострокових результатів, нова група дослідників вирішила вивчити ефект сіток у пташниках протягом цілого року шляхом проведення експертизи на основі 4-річного набору даних. Результати цих досліджень узгоджувалися з результатами, отриманими в 2006 році, оскільки виявилося, що кількість Campylobacter-позитивних бройлерів зменшилася з 41,4% до 10,3% *.

DA1200 flyscreen pigfarm03

Нова сітка для захисту від мух DA 1200 Fly від SKOV

Оскільки дослідження показали, що захисні сітки мають істотний вплив на зменшення рівня захворюваності Campylobacter серед бройлерів, важливим заходом для існуючої системи біозахисту може стати впровадження більшої кількості сіток при будівництві приміщень для птахофабрик. Сітка для захисту від мух DA 1200 Fly від SKOV призначена для накриття отворів стінових клапанів притоку повітря у приміщенні таким чином, щоб повітря при проходженні через клапан "фільтрувалося" захисною сіткою, тим самим запобігаючи потраплянню потенційно заражених мух всередину.

Як показали дослідження, використання сіток для захисту від мух DA 1200 є доступним та ефективним способом зменшення кількості мух, що потрапляють у приміщення, і, відповідно, зменшення потенційних випадків зараження Campylobacter серед бройлерів і людей у ​​всьому світі. Тим не менш, кілька факторів можуть обмежити використання даного методу, наприклад, труднощі при установці та обслуговуванні сіток, а також потенційно негативний вплив на вентиляцію. Нова сітка для захисту від мух DA 1200 Fly від SKOV відповідає  всім вимогам, оскільки це стандартизоване рішення, що полегшує її монтаж і очищення. Сітка не впливає на роботу вентиляційної системи, а також не впливає на тиск повітряного потоку. Загалом, нова сітка для захисту від мух DA 1200 Fly від SKOV демонструє, як просте рішення може мати значний вплив на уникнення захворювань, які становлять загрозу для птахівництва та впливають на безпечність продуктів харчування.