скачати каталог

Офіційний представник

Чекаємо на ваш дзвінок:

(044) 451 46 40
скачати каталог
11.08.2020

Важливість використання автоматичних систем вентиляції в сучасному свинарстві

У сучасному сільському господарстві з метою досягнення найкращих результатів, необхідно постійно оптимізувати виробничі процеси і підвищувати їх ефективність. Для оптимізації процесу вирощування тварин необхідно створювати певні умови для їх місця існування. Мікроклімат в тваринницькому приміщенні – один з найважливіших факторів гарного самопочуття тварин, тому головні вимоги повинні пред’являтися до вентиляційної системи, яка повинна забезпечувати правильну температуру, якість і вологість повітря незалежно від кліматичних умов в приміщенні.

У холодну пору року вентиляція використовується для створення здорового мікроклімату в приміщенні, зводячи вміст шкідливих газів до мінімуму. Повітря, що всмоктується, – холодне, тому воно не повинно потрапляти на тварин, а має змішуватися з підігрітим повітрям в тваринницькому приміщенні. Вентиляційна система змішує повітря до відповідної температури в зоні утримання тварин, щоб вони не піддавалися впливу несприятливих наслідків протягів. У теплу пору року вентиляційна система відводить надлишкове тепло і вбирає свіже повітря в приміщення, створюючи охолоджуючий ефект завдяки руху повітряного потоку навколо тварин.

Для зниження температури повітря в жаркий період року в парі з системою вентиляції використовується система охолодження шляхом туманоутворення через форсунки високого тиску, яка забезпечує зниження температури в приміщенні на 6-12˚С.

Важливість використання автоматичних систем вентиляції в сучасному свинарстві

Залежність приросту від температури повітря в приміщенні

Фермери, які забезпечують правильний мікроклімат для своїх тварин, мінімізують ризик їх захворювань і мають стабільний високий приріст і конверсію корму. Також правильний клімат забезпечує оптимальне використання тваринницького приміщення.

Незалежно від розміру, планування і місця розташування тваринницького приміщення, необхідно створювати оптимальні умови перебування як для тварин, так і для людей. Вентиляційна система проектується так, щоб вона була адаптована до конкретного тваринницького приміщення і в той же час забезпечувала найменш можливі витрати енергії.

Вентиляція повинна вирішувати такі завдання:
• Підтримувати температуру і вологість повітря на оптимальному для відповідного виду тварин рівні, видаляючи надлишкове тепло і вологу з приміщення.
• Створювати повітрообмін в приміщенні, забезпечуючи тварин свіжим повітрям, але не піддаючи їх протягам.
• Створювати рівномірний розподіл повітря в приміщенні, в рівній мірі задовольняючи потребу всіх тварин в вентиляції.
• Уникати можливим загрозам здоров’ю і здоров’ю тварин при відмові електроживлення або інших збоях вентиляції.
• Забезпечувати тварин належними умовами утримання, які відповідають вимогам сучасного споживача.
• Забезпечувати оптимальні виробничі показники і результати.

Для створення кращого мікроклімату в тваринницькому приміщенні необхідно направляти туди свіже повітря, відбираючи відпрацьований з приміщення, і створювати оптимальний температурний режим для відповідної породи і віку тварин. Тварин ні в якому разі не можна піддавати впливу несприятливих наслідків протягів, а приміщення повинно вентилюватися рівномірно. Повітря повинен подаватися на певній висоті, в певному напрямку, в якому обсязі і з певною швидкістю. Для належного управління повітряним потоком необхідно інтелектуальна кліматична система, що забезпечує всмоктування і відведення повітря в потрібному співвідношенні. Для того, щоб кліматична система забезпечувала бездоганну подачу і відведення повітря, вкрай важлива стабільна, справна і злагоджена робота її складових.

Якщо всі вищевказані фактори враховані, замовники отримують надійну і ефективну систему вентиляції, спроектовану під конкретне приміщення, яке гарантує оптимальний мікроклімат для тварин і співробітників ферми.

Важливість використання автоматичних систем вентиляції в сучасному свинарстві

Безкоштовна консультація фахівця

Завжди раді вам допомогти.
Вкажіть свій телефон і зручний час консультації, і наш менеджер вам подзвонить. ЗАЛИШИТИ ДАНІ